Od wczoraj wszędzie zapłacimy kartą

Na dzień dzisiejszy 80 rodzajów firm i usługodawców musi akceptować płatności kartą.

Do tej pory wiele firm unikało montażu terminali płatniczych – po pierwsze dzięki temu udawało im się wykonywać część transakcji poza księgami podatkowymi, ale ograniczali w ten sam sposób także koszty związane z obsługą płatności online.

kancelarie prawne, biura rachunkowe, szpitale, dentyści, firmy specjalizujące się w zawodach medycznych ogólnych i specjalistycznych, gastronomia, obiekty rozrywkowe i rekreacyjne, salony fryzjerskie, przedsiębiorstwa świadczące usługi naprawy pojazdów silnikowych, hydraulicy i instalatorzy klimatyzacji, a także wszystkie przedsiębiorstwa handlu detalicznego, obiekty biwakowe, catering i mobilne punkty sprzedaży jedzenia – wszędzie tam zapłacimy kartą płatniczą.Zgodnie z przepisami, firmy są zobowiązane do przyjmowania płatności najpopularniejszymi kartami płatniczymi na świecie.
Sprzedawcy są zobowiązani do przyjmowania płatności kartą bez względu na wysokość rachunku


Oczywiście firmy nadal mogą przyjmować płatności gotówkowe, jednak muszą bardzo wyraźnie poinformować klientów, że przyjmują także płatności kartą.

Povek, związek zrzeszający rzemieślników i właścicieli sklepów, powiedział, że decyzja jest pozytywna, ale jednocześnie wyrażała pewne zastrzeżenia.

Jest to pozytywny środek, jeśli chodzi o uchylanie się od płacenia podatków i bezpieczeństwo transakcji – powiedział szef Povek Stephanos Koursaris. 
Pomoże to również zaoszczędzić czas, ponieważ przedsiębiorcy będą mogli rzadziej chodzić z gotówką do banku

Zgodnie z wprowadzonymi przepisami, sprzedawcy i usługodawcy są zobowiązani do przyjmowania płatności kartami bez względu na wysokość rachunku. Brak terminala lub odmowa przyjęcia płatności kartą powoduje nałożenie przez policję mandatu do 2000€.

Cypryjscy politycy rozpoczęli pracę nad zmianami przepisów – w nowelizacji zapisano miedzy innymi zakaz przenoszenia kosztów związanych z obsługą terminala (około 0,85%) na klientów.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!