fbpx

Od poniedziałku nowe środki covid19?

Na jutro rano zaplanowano spotkanie grupy doradczej w sprawie wprowadzenia dalszych ograniczeń związanych z covid19. Po spotkaniu odbędzie się posiedzenie rządu na którym prawdopodobnie nowe ograniczenia zostaną wprowadzone w życie.

Zdaniem komentatorów Philenews należy rozważyć przedłużenie obowiązywania wszystkich już wdrożonych środków, lokalnie lub w skali całego kraju po 9 listopada. Scenariusz zostanie jednak wyjaśniony w ciągu weekendu. Dane z całego tygodnia pokazują, że tendencja wzrostowa zarówno liczby przypadków, jak i liczby osób przyjmowanych do szpitali, wydaje się być stabilna. 

Nie jest wykluczone, że środki, które zapowiedział rząd (o ile ostatecznie o tym zdecyduje), mogą obejmować dodatkowe ograniczenia, takie jak nałożenie surowszych protokołów przy organizacji imprez towarzyskich, wesel czy chrzcin. 

Myślę, że wszyscy członkowie komitetu zgadzają się, że jesteśmy w krytycznej sytuacji i jeśli zjawisko będzie się dalej rozwijać, trzeba będzie podjąć pewne interwencje – powiedział w oświadczeniu profesor George Nikolopoulos
Najskuteczniejsza byłaby powszechna blokada – w ten sposób za półtora miesiąca poradzilibyśmy sobie z sytuacją”
Nie stać nas na ponowny pełny lockdown – musimy wziąć pod uwagę wszystkie ekonomiczne, społeczne i psychologiczne konsekwencje.

W Limassol i Pafos, według ostatniego raportu krajowego, problem nadal występuje. W Pafos widzimy 200 przypadków na 100000 mieszkańców, a w Limassol wskaźnik znacznie przekroczył granice bezpieczeństwa 150/100000 i osiągnął 300/100000.

Co zrobi rząd? Będziemy Was informować na bieżąco.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!