Od poniedziałku na Cyprze lockdown

Minister Zdrowia zapowiedział wprowadzenie ścisłej dwutygodniowej blokady. Decyzja została podjęta na dzisiejszym posiedzeniu rządu

Od poniedziałku 26 kwietnia 2021 r. od godz. 5 rano do północy w niedzielę 9 maja 2021 r. Rada Ministrów postanowiła :

 1. Wprowadzić godzinę policyjną w godzinach od 21:00 do 5:00 , z wyjątkiem następujących przypadków:
  • podróży do i z miejsc pracy, a także w celach zawodowych, korzystając z formularza zaświadczenia o ruchu pracowników;
  • udanie się do ośrodka medycznego, szpitala, apteki lub lekarza weterynarii w nagłych przypadkach medycznych.
 2. Obowiązuje zakaz zgromadzeń, imprez publicznych lub towarzyskich, niezależnie od tego, czy są one prywatne czy publiczne, wewnątrz lub na zewnątrz (np. place, tamy, tereny piknikowe, przystanie).
 3. Wyjątkowo i tylko w Niedzielę Wielkanocną (2 maja) oprócz stałych mieszkańców dopuszcza się przebywanie w domach osób tylko z dwóch rodzin i pod warunkiem, że łączna liczba osób w domu nie przekracza 10 osób (w tym osoby niepełnoletnie.)
 4. Dozwolone jest podróżowanie tylko raz na osobę, wysyłając SMS-a pod numer 8998 – wysyłanie SMS-a w sprawie szczepień przeciwko COVID-19 nie jest wymagane.
 5. Kult kościelny i inne formy kultu religijnego w miejscach religijnych będą odbywać się bez obecności wierzących.
 6. Dopuszcza się ceremonie religijne (wesela, chrzciny, pogrzeby) w maksymalnej liczbie 10 osób.
 7. Dopuszcza się obecność wiernych w miejscach kultu religijnego w celu indywidualnej modlitwy i przy maksymalnej liczbie 10 osób.
 8. Jedynie podczas Mszy Zmartwychwstania w Wielką Sobotę (1 maja) dozwolona jest obecność wiernych na dziedzińcu sanktuariów, zgodnie z miarą odległości i protokołem sanitarnym, który ma zastosowanie do funkcjonowania kościołów i pod warunkiem,
  Zgodnie z protokołem w świątyniach tylko w Wielką Sobotę może przebywać do 50 osób. We wszystkie pozostałe dni Wielkiego Tygodnia obecność wiernych w miejscach kultu religijnego, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, jest zabroniona.
 9. W Wielką Sobotę (1 maja), aby ułatwić wiernym udział w Sekwencji Zmartwychwstania, zamiast o 21:00 w sobotę obowiązuje godzina policyjna od 1:00 w nocy (od Wielkiej Soboty do Niedzieli Wielkanocnej). 
 10. W usługach publicznych telepraca jest obowiązkowa dla co najmniej 20% personelu, z wyjątkiem usług podstawowych i innych, które zostaną określone w dekrecie.
 11. Prywatnym firmom usługowym zezwala się na jednoczesną fizyczną obecność 20% swojego personelu, przy minimalnej liczbie pracowników 3 osoby i maksymalnej liczbie 25 osób na instytucję zawodową / osobę prawną.
 12. Wzrost wskaźnika obowiązkowych testów szybkiego wykrywania tygodniowo do 50% pracowników – firmy, które będą miały fizyczną obecność do pięciu (5) osób, test jest obowiązkowy dla wszystkich pięciu osób.
 13. Działalność wszystkich restauracji (restauracji, tawern, kawiarni, pubów, barów i barów z przekąskami, kawiarni i restauracji w centrach handlowych, stołówkach i / lub klubach sportowych, klubach kulturalnych, klubach, klubach itp.) jest zawieszona, z wyjątkiem ich usługi związanych z dostawą do domu i na wynos. Rozumie się, że po godzinie 21:00 możliwa jest tylko dostawa do domu.
 14. Teatry zewnętrzne i wewnętrzne, amfiteatry, kina i audytoria są zawieszone.
 15. Zawieszenie działalności przedsiębiorstw handlu detalicznego, z wyjątkiem handlu detalicznego napojami i artykułami spożywczymi lub przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą podstawowych towarów, zgodnie z definicją zawartą w dekrecie.
 16. Prowadzenie sal gimnastycznych, szkół tańca i szkół innych sportów zostaje zawieszone. Trening personalny jest dozwolony na otwartych przestrzeniach zewnętrznych,
 17. Działalność firm hazardowych i zakładów bukmacherskich zostaje zawieszona.
 18. Działalność salonów fryzjerskich, fryzjerskich i kosmetycznych zostaje zawieszona.
 19. Wszelkie korepetycje grupowe, zajęcia sportowe i towarzyskie dla dzieci poniżej 18 roku życia są zabronione. Oczywiście dozwolone jest nauczanie na odległość, a także nauczanie przy fizycznej obecności maksymalnie dwóch osób, w tym instruktora (1 + 1). 

Od 10 maja 2021 r . powyższe środki zostają zniesione, a obecne przepisy zostają przywrócone – w miejscach gromadzenia się (restauracje, miejsca spotkań, siłownia, handel detaliczny, teatry itp.) odwiedzający muszą przejść szybki test lub test PCR, który jest ważny przez 72 godziny lub zostali zaszczepieni co najmniej pierwszą dawką i minęły trzy tygodnie lub byli chorzy na COVID-19 w ciągu ostatnich 3 (trzech) miesięcy. Przyjęcie powyższej regulacji umożliwi łatwiejsze i bezpieczniejsze przemieszczanie się naszym współobywatelom oraz umożliwi nam bezpieczny powrót do normalnych warunków – powiedział minister zdrowia.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading