fbpx

Od poniedziałku – łagodzenie obostrzeń

Po dzisiejszym posiedzeniu rządu, Minister Zdrowia Constantinos Ioannou ogłosił poluzowanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministra Zdrowia na konferencji prasowej (transmisję na żywo prowadziliśmy na naszej stronie), następuje stopniowe luzowanie obostrzeń.

Od 1 marca 2021:

  1. Ponowne otwarcie klas A’ i B’ publicznych i niepublicznych liceów i szkół technicznych z fizyczną obecnością uczniów.
  2. Ponowne otwarcie ogrodów zimowych, ośrodków nauczania, ośrodków szkoleniowych i innych zajęć popołudniowych, przy fizycznej obecności maksymalnie dwóch osób, w tym nauczyciela (1 uczeń i 1 nauczyciel).
  3. Ponowne otwarcie sztuk wizualnych i galerii zgodnie z wytycznymi i protokołem zdrowotnym Ministerstwa Zdrowia.
  4. Ponowne otwarcie sal gimnastycznych, szkół tańca i innych krytych obiektów sportowych, w tym basenów, na podstawie instrukcji i protokołu wydanego przez Cypryjską Organizację Sportową.
  5. Zezwala się na odwiedziny w domach opieki, na warunkach określonych w protokole Ministerstwa Pracy.
  6. Trening drużynowy i rozgrywanie zawodów we wszystkich sportach drużynowych kategorii C jest dozwolone na warunkach obowiązujących na mistrzostwach drużynowych kategorii A i B oraz zgodnie z protokołami KOP i KOA.
  7. Dozwolony jest dostęp do ścieżek przyrodniczych w celach sportowych.
  8. Dozwolone są uliczne sprzedaże i pchle targi inne niż żywność.


Od 8 marca nastąpi ponowne otwarcie wszystkich poziomów gimnazjów publicznych i prywatnych z fizyczną obecnością uczniów.


Ministerstwo Zdrowia planuje cofnięcie kolejnych ograniczeń od 16.03.2021 roku. Zgodnie z planem, od tego dnia będą mogły ponownie otworzyć się restauracje.

Przypominamy, że pozostałe ograniczenia nadal obowiązują.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ministra zdrowia nadal będzie obowiązywała zasada dwa wyjścia dziennie na podstawie wysłanego sms’a oraz limit osób na spotkaniach domowych. Nadal także będzie obowiązywać godzina policyjna oraz limit osób na spotkaniach w domach.

Prawdopodobnie jeszcze dziś ukaże się dekret dokładnie informujący o ograniczeniach obowiązujących od 1.03.2021. Będziemy Was informować w tej sprawie.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!