fbpx

Od poniedziałku krótsza godzina policyjna

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło kolejne zwolnienia z obostrzeń – będą obowiązywać od najbliższego poniedziałku

SafePass, wprowadzony w tym tygodniu, nie będzie już wymagany do odwiedzania zewnętrznych części wypoczynkowych kawiarni, restauracji i barów, a także teatrów i kin na świeżym powietrzu. Od poniedziałku także godzina policyjna będzie obowiązywać od północy do 5:00. Od 17 maja dozwolone będzie również prowadzenie zewnętrznych parków rozrywki i placów zabaw.


SafePass jest dostępny dla osób, które zostały wyleczone z Covid-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, zostały zaszczepione minimum jedną dawką szczepionki trzy tygodnie wcześniej lub okażą negatywny wynik testu wykonanego w ciągu ostatnich 72 godzin.


Korzystanie z SafePass pozostaje obowiązkowe we wszystkich zamkniętych przestrzeniach publicznych, takich jak centra handlowe, teatry, kina oraz miejsca kultu.

Nadal 50% osób pracujących w fizycznej obecności musi być poddawanych cotygodniowym szybkim testom na wykrywanie antygenu . Pracownicy, którzy zostali zaszczepieni co najmniej pierwszą dawką szczepionki, są zwolnieni z wykonywanych testów, pod warunkiem, że upłynął okres 3 tygodni od szczepienia minimum jedną dawką . 
Przykładowo, jeżeli w firmie 20 osób pracuje fizycznie, z czego 12 otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, obowiązek cotygodniowego badania dotyczy pozostałych 8 osób.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!