Od kiedy można opłacać road tax za 2021 rok?

Na Cyprze należy opłacać podatek drogowy dla każdego pojazdu mechanicznego – nie jest on wliczany w cenę paliwa.

Odnowienie podatku drogowego na 2021 r. ozpocznie się 7 stycznia, a ostatnim terminem przedłużenia jest 11 marca 2021 r. Po tym terminie zostanie naliczona dodatkowa opłata. Podatek drogowy można odnowić na okres trzech, sześciu, dziewięciu lub 12 miesięcy.

Pojazdy muszą posiadać ważny przegląd techniczny i ubezpieczenie.

Wszyscy właściciele pojazdów, którzy odnowili podatek drogowy w 2020 r., ale nie zamierzają tego robić w 2021 r., muszą powiadomić departament, że unieruchamiają swój pojazd, wypełniając formularz TOM12B. Niezastosowanie się do tego spowoduje, że opłata pozostanie nieuregulowana i będzie normalnie naliczana.

Pojazdy, dla których podatek drogowy nie został odnowiony w 2020 r. i nie zostały zgłoszone jako unieruchomione, zostaną skreślone z rejestru departamentu, chyba że zaległa kwota zostanie zapłacona, a podatek drogowy odnowiony do czwartku 11 marca 2021 r.

W przypadku zezłomowania pojazdu należy złożyć w wydziale wniosek (formularz TOM98A) i zaświadczenie wydane przez upoważnione zakłady, aby właściciel nie był już zobowiązany do zapłaty podatku drogowego.

Podatek drogowy można odnawiać przez cały rok przez Internet, w bankach, centrach pomocy obywatelskiej, powiatowych urzędach pocztowych i okręgowych urzędach wydziału transportu drogowego ministerstwa transportu.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading