fbpx

Od jutra zmiany w obostrzeniach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Zebraliśmy dla Was najważniejsze zmiany dotyczące obowiązujących od jutra obostrzeń

Wszelkie informacje pochodzą z oficjalnych dokumentów przedstawionych przez Ministerstwo Zdrowia (pełna wersja dekretu znajduje się tutaj).

  1. miejsce zamieszkania można opuścić tylko dwa razy dziennie po wysłaniu sms’a pod numer 8998 w celu uzyskania pozwolenia.
  2. przewóz dziecka do/ze szkoły nie wymaga wysłania sms
  3. przed odwiedzinami w domu opieki należy wysłać sms o treści 5
  4. przed wizytą w galerii sztuki należy wysłać sms o treści 9.
  5. zakupy na bazarach sms o treści 2.
  6. szkoły tańca, siłownie, ale także spacery na ścieżkach przyrodniczych sms o treści 6.


Wysłanie sms’a jest obowiązkowe dla wszystkich bez względu na wiek – jeżeli dziecko nie posiada jeszcze telefonu komórkowego powinno mieć przy sobie odpowiedni dokument podpisany przez rodzica lub opiekuna (obowiązuje formularz B)


Ministerstwo zdrowia wyjaśniło, że dostęp do ścieżek przyrodniczych departamentu leśnictwa jest dozwolony tylko w celu uprawiania sportu, pod warunkiem, że zostanie wysłana wiadomość tekstowa na numer 8998, wybierając kategorię 6, a rozsądny termin nie przekracza trzech godzin. Dostęp do parków, parków liniowych, ścieżek przyrodniczych i plaż jest dozwolony wyłącznie w celu uprawiania sportu lub uprawiania sportów indywidualnych. Jednocześnie mogą przebywać w tym samym miejscu maksymalnie dwie osoby, nie licząc dzieci. Wysłanie wiadomości SMS jest konieczne.

Nadal obowiązuje godzina policyjna w godzinach od 21:00 do 5:00, każdy obywatel dostanie także jedynie dwie zgody dziennie na wyjście z domu po wysłaniu odpowiedniego sms’a.

Aktualnie obowiązujące formularze:


W przypadku przemieszczania się pomiędzy dystryktami, także należy wysłać odpowiednią wiadomość tekstową na numer 8998. Wyjazd nie może przekroczyć trzech godzin.

Ministerstwo zdrowia przypomina, że wszyscy pracownicy (nauczyciele, trenerzy itp.) powracający do swoich miejsc pracy 1 marca muszą przejść test PCR lub szybki test na obecność koronawirusa.


foto: PIO


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!