fbpx

Od jutra wyższe mandaty!

Radzimy teraz dobrze zastanowić się nad złamaniem jakiegokolwiek przepisu ruchu drogowego – od 1. października 2020 roku mandaty za niektóre wykroczenia zostaną nawet potrojone. Gdy dodamy do tego mniejszą tolerancję za przekroczenie prędkości (pisaliśmy o tym tutaj) – nasz portfel może nas zaboleć.

Kierowcy, którzy nie zapną pasów bezpieczeństwa, będą musieli zapłacić mandat w wysokości 150€, jeżeli natomiast zostaną ponownie złapani na tym samym wykroczeniu mandat wyniesie 300€ za drugie i kolejne wykroczenie. Korzystanie z telefonu komórkowego za kierownicą będzie teraz kosztować kierowców 150€ zamiast obecnych 85 euro, a grzywna może wzrosnąć do 300 euro w przypadku drugiego naruszenia w ciągu trzech lat. Kara za parkowanie w miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych wzrośnie z 85 do 300€, tyle samo wyniesie mandat za przejazd na czerwonym świetle.

Lawinowo wzrosły także kary za inne wykroczenia, nie sposób ich wszystkich wymieniać – nowe wysokości mandatów znajdziecie na stronie www.roadsafetycyprus.gov.cy.

Powinniście zwrócić także uwagę na fakt podniesienia i sumowania kar w postępowaniu sądowym. Jeżeli policjant teraz uzna, że nie jest w stanie wystarczająco ukarać Was mandatem – skieruje sprawę do sądu.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!