fbpx

Od jutra usługi dentystyczne będą w GESY

Trwają rozmowy w sprawie poszerzenia usług Krajowego Systemu Opieki Zdrowotnej GESY. Od jutra chętni lekarze będą mogli podpisać stosowne umowy.

Lista nowych usług pojawi się na stronie GESY 1 grudnia 2020, a listy lekarzy będą aktualuzowane na bieżąco.

Od jutra, 1 grudnia, usługi Krajowego Systemu Opieki Zdrowotnej GESY będą obejmować kolejne sektory, takie jak usługi dentystyczne, usługi pielęgniarskie środowiskowe, pielęgniarki pielęgniarstwa ogólnego i psychiatrycznego, położne, fizjoterapię, logopedię, psychologię kliniczną.

Należy jednak zauważyć, że faza ta zaczyna się od wielu nierozstrzygniętych kwestii, ponieważ negocjacje między pracownikami służby zdrowia a rządem nie zostały zakończone i wciąż odbywają się spotkania między stronami w celu rozstrzygnięcia kwestii, w których do tej pory nie osiągnięto porozumienia.

W przypadku usług dentystycznych beneficjenci mogą odwiedzać wybranego przez siebie dentystę raz w roku, a dentysta może przepisać wymagane produkty farmaceutyczne. Jak się domyślamy chodzi o wizytę kontolną i usuwanie kamienia u dorosłych, a nie nagłe przypadki. Ale lista usług może się poszerzyć. 

Jeśli chodzi o dzieci, liczba wizyt może być wyższa. Ostatecznie, jak wspomnielišmy, lista usług powinna zostać opublikiwana na stonie GESY, we wtorek 1 grudnia.

Usługi opieki zdrowotnej oferowane pacjentom ambulatoryjnym przez pielęgniarki, położne i pokrewnych pracowników służby zdrowia (dietetyków klinicznych, terapeutów zajęciowych, logopedów, fizjoterapeutów i psychologów klinicznych) zostaną uwzględnione w katalogach świadczeń zdrowotnych dla każdej kategorii zawodowej. Beneficjenci mają dostęp do wyżej wymienionych specjalistów pod warunkiem skierowania ich przez lekarza prowadzącego lub lekarza ambulatoryjnego, który najpierw przeprowadzi badanie.

W celu lepszej koordynacji traktowania beneficjenta i zapobiegania nadużywaniu systemu, skierowania będą ważne przez maksymalną liczbę wizyt.

Wyprzedaż teraz aż do -80% na Dx.com

Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!