fbpx

Od jutra na Cypr bez testu

Od jutra osoby przylatujące takich krajów jak z Australia, Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Niemcy, Grecja, Szwajcaria, Węgry, Islandia, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Norwegia, Słowacja, Słowenia oraz Korea Południowa nie będą musiały przedstawiać testów na obecność koronawirusa. Niestety podróżni z Polski nadal odpowiednie zaświadczenie będą musieli posiadać. Rząd cypryjski nie zdecydował się na przesunięcie Polski do grupy A ze względu na wysoką zachorowalność w Polsce.

Do “naszej” grupy należą także Belgia, Francja, Irlandia, Izrael, Włochy, Liban, Jordania, Holandia, Hiszpania, Rumunia i Zjednoczone Emiraty Arabskie – przylatujący z tych krajów, podobnie jak Polacy, muszą posiadać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu molekularnego (RT-PCR) na Covid 19 wystawione nie wcześniej niż w ciągu 72. godzin od momentu przekroczenia granicy.
Jak udało nam się ustalić, taki test w Polsce, wraz z odpowiednim zaświadczeniem w języku angielskim, kosztuje około 550 zł – w internecie można znaleźć wiele miejsc w Polsce gdzie jest on wykonywany.

Ministerstwo Zdrowia zapowiada, że losowo przebada około 10-15% wszystkich przylatujących na wyspę.

Podczas konferencji prasowej zapowiedziano, że komitet zdrowia będzie co tydzień uaktualniał listę krajów, z których będą wpuszczane samoloty i promy. Przypomniano także, że każda osoba, która chce przylecieć na Cypr (bez znaczenia z jakiego jest kraju) jest zobowiązana do zarejestrowania się na platformie CyprusFligtPass (szczegóły znajdziecie tutaj)


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!