Od jutra droższe taksówki

Wzrosną ceny maksymalne za przejazd taksówkami – z powodu wzrostu kosztów paliwa

Osoby, które jutro przylecą na Cypr i będą chciały dojechać do swojego wakacyjnego miejsca pobytu – będą musiały drożej zapłacić za przejazd taksówkami.

Opłata początkowa (za tak zwane trzaśnięcie drzwiami) w godzinach 6:00 – 20:30 wzrośnie z 3,42 € do 3,80 €, natomiast w godzinach 20:30 – 06:00 z 4,36 € do 4,80 €. Zwiększy się także opłata za każdy przejechany kilometr – teraz zapłacimy 0,95€ w ciągu dnia i 1,10€ w nocy.

Godzina postoju będzie nas kosztować 17€ w ciągu dnia i 19€ w godzinach nocnych (wcześniej odpowiednio 13,66€ i 15,71€). Za każdą sztukę bagażu kierowca może (ale nie musi) pobrać dodatkową opłatę w wysokości 1,40€.

Nowe ceny taksówek miejskich zostały ustalone po dialogu między Ministrem Transportu Yannisem Karousosem a właścicielami taksówek miejskich oraz po uwzględnieniu opinii Rady ds. Transportu Ruchu Drogowego

Co ważne – klienci powinni płacić to co pokazują taksometry, jeżeli te nie zostały jeszcze przestawione na nowe taryfy obowiązują w pojeździe nadal poprzednie. Departament poinformował, że wszystkie taksometry powinny zostać skorygowane w oparciu o nowe taryfy do 30.9.2022 r.

Przypominamy także, że w cypryjskich taksówkach klienci mogą płacić kartami płatniczymi – kierowcy mają obowiązek przyjmowania płatności kartą.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading