fbpx

Od dziś zmiany w obostrzeniach

Imprezy sylwestrowe tylko dla zaszczepionych!

Na wczorajszym posiedzeniu rządu zdecydowano o wprowadzeniu nowych obostrzeń w związku z koronawirusem. Od dziś obowiązują następujące ograniczenia:

 • wstęp do klubów nocnych, centrów muzycznych i tanecznych, na bankiety, wesela, chrzciny będzie dozwolony tylko po dodatkowym złożeniu negatywnego szybkiego testu ważnego 24 godziny. Przypominamy, że i tak na tego typu wydarzenia mają wstęp jedynie osoby zaszczepione.
  Obywatele, którzy otrzymali dawkę przypominającą (trzecią dawkę szczepionki) są z tego obowiązku zwolnieni.
 • ustalono maksymalną liczbę 300 osób dla restauracji, centrów rozrywki oraz centrów muzyki i tańca przy zachowaniu maksymalnej liczby osób na metr kwadratowy. 
  Obowiązuje zakaz tańca
 • ustalono obecność kibiców na stadionach na 50% ich pojemności, z obowiązkowym używaniem maski na twarz. W przypadku stwierdzenia w wyniku kontroli, że środki ochrony nie są przestrzegane, właściwe organy będą mogły cofnąć koncesję.
 • obowiązuje zakaz wszelkich wizyt w szpitalach publicznych i prywatnych oraz w zamkniętych strukturach, chyba że zarząd wyrazi na to zgodę po wykonaniu negatywnego 24.godzinnego testu laboratoryjnego PCR wyłącznie w sytuacjach nagłych. W przypadku wizyt w przychodniach pacjentów i opiekunów wymagane jest przedstawienie negatywnego Szybkiego testu ważnego 24 godziny. 
 • nastąpiła zmiana protokołów postępowania w przypadku COVID-19 i bliskich kontaktów dla pracowników służby zdrowia, którzy nie otrzymali żadnej dawki szczepionki lub otrzymali dwie dawki szczepionki podwójnej lub jedną dawkę szczepionki pojedynczej dawki i których termin ważności upłynął okres 7 miesięcy i nie otrzymały dawki przypominającej / trzeciej dawki . 


W praktyce jedynie osoby zaszczepione trzema dawkami nie muszą wykonywać dodatkowych testów.


Na wczorajszym posiedzeniu zdecydowano także, że:

 • od dnia 4 do 15 stycznia 2022 wszystkie osoby przylatujące na Cypr (bez znaczenia kraju przylotu oraz faktu zaszczepienia lub wyzdrowienia) muszą wykonać w kraju wylotu test PCR nie wcześniej niż 48. godzin przed wylotem. Kolejny test będzie wykonany po przylocie na lotnisku
 • od 3 stycznia 2022 r. telepraca dla 40% pracowników każdej firmy lub organizacji z sektora usług. Odsetek ten obejmuje osoby, które z powodu choroby lub deklaracji bliskiego kontaktu z potwierdzoną sprawą są samoograniczone i pracują z domu oraz osoby, które skorzystały z urlopu wypoczynkowego. 

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Zasady przylotu na Cypr po 4.01.2022 >>>

Przypominamy także, że jedynymi zatwierdzonymi aplikacjami w miejscach, które powinny używać do sprawdzania ważności SafePass, jest CovScanCyprus.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!