Od dziś droższy chleb

Od dziś pieczywo na północy będzie droższe – piekarze nie posłuchali władz i podnieśli ceny!

Cena bochenka chleba na północy została ponownie dziś podniesiona do historycznego maksimum wynoszącego 15 TL (0,44 euro). Podwyżka może potencjalnie postawić piekarzy w konflikcie z „rządem” północy, który interweniował, gdy piekarze ostatni raz próbowali sprzedawać bochenek chleba w tej cenie.

Na początku lutego „rząd” próbował ustalić maksymalną cenę 12 TL (0,36 euro) za bochenek chleba, obniżając o 20% cenę detaliczną ustaloną przez piekarzy wynoszącą 15 TL. Władze spotkały się jednak ze zbiorowym oporem ze strony piekarzy, którzy uznali, że dekret narusza północne przepisy dotyczące konkurencji.

Zgodnie z przepisami dotyczącymi konkurencji w zakresie chleba i piekarnictwa każda piekarnia obliczyła własne koszty i jak dotąd oferowała klientom produkty po przystępnych cenach – napisano

Partia opozycyjna CTP „MP” Devrim Barcin stwierdziła wówczas, że oczekiwanie przestrzegania przepisów jest „całkowicie złudzeniem”.

Piekarze zażądali spotkania z „premierem” Unalem Ustelem, a potencjalny konflikt został zażegnany następnego dnia, gdy osiągnięto porozumienie między nimi a „ministrem gospodarki”.

„Minister” Olgun Amcaoglu ogłosił wtedy, że bochenek chleba będzie sprzedawany za 13,50 TL.

Dla porównania, na południu, za chleb trzeba zapłacić od 1,15€ do nawet 2,20€ za bochenek.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading