Ochi Day na Cyprze

Ochi Day, czasami nazywany także Ohi lub Oxi Day obchodzony jest w dniu 28 października każdego roku, na Cyprze, w Grecji oraz przez Greków na całym świecie.

Słowo „Ochi” oznacza po prostu „nie”. To jest słowo, którego użył premier Grecji Ioannis Metaxas w 1940 roku odpowiadając na pytanie rzecznika Mussoliniego: czy może użyć siły Axis na terytorium Grecji, aby uzyskać dostęp do obszarów Europy jeszcze nie zajętych przez Hitlera i Mussoliniego.

Na całym Cyprze oraz Grecji organizowane są obchody Dnia Ochi z udziałem parad wojskowymi, zarówno w dużych, jak i mniejszych miastach, które zamykają na ten czas centrum. W stolicy Cypru – Nikozji, uczniowie i weterani maszerują w paradzie, podczas której prezentują banery i flagi Cypru oraz

Parada w Pafos

Grecji. Wygłaszane są również przemówienia polityczne a większość osób podczas tego dnia skupia się na świętowaniu pamięci bohaterów narodowych.

Ochi Day na Cyprze nie tylko uważany jest za okazję to upamiętnienia odwagi ludzi, którzy zasłużyli się w przeszłości, ale również Cypryjczycy mają na uwadze przyszłość i wiarę w to, że ich ludzie mogą mieć silną i niezależną wolność oraz żyć w dostatku.

Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading