Obowiązkowy recykling?

Recykling na Cyprze wkrótce może być obowiązkowy dla wszystkich

Jak to jest z recyklingiem na Cyprze każdy wie.

Jednak już niedługo recykling odpadów z gospodarstw domowych może stać się wymogiem prawnym.

Przewodniczący Komisji ds Środowiska i przewodniczący Zielonych, Charalambos Theopemptou, powiedział że omawiane przepisy przyniosą poważne zmiany w sposobie gospodarowania odpadami z gospodarstw domowych.

Obywatele mieliby prawny obowiązek recyklingu, a każdy dom będzie zobowiązany do wynoszenia nie tylko surowców wtórnych i makulatury po ich segregacji, ale także do specjalnego kosza na resztki kuchenne, z których powstanie biogaz.

Zaznaczył, że biogaz można wykorzystać do wytwarzania energii elektrycznej. Pozostały materiał można suszyć, zmielić i sprzedać do szkółek jako glebę roślinną.

Ponadto Theopemptou powiedział, że należy rozważyć możliwość utworzenia małych zakładów gospodarowania odpadami organicznymi na różnych obszarach, aby służyć mieszkańcom poprzez produkcję energii elektrycznej dla ich społeczności po bardzo niskich kosztach, a także kompostu.

Mamy ogromną możliwość robienia zaawansowanych rzeczy i pomagania ludziom w obniżeniu kosztów energii elektrycznej i poprawie jakości gleby – powiedział.

No oby się spełniło. Najwyższy czas.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading