Obowiązkowe testy na zielonej linii

Od poniedziałku, zaszczepieni i niezaszczepieni muszą wykonać test przed przekroczeniem zielonej linii.

Zgodnie z oświadczeniem ONZ, od poniedziałku 22 listopada 2021 zaszczepione osoby przekraczające zieloną linię z Cyprem Północnym muszą przedstawić siedmiodniowy negatywny test Covid19. Osoby niezaszczepione muszą wykonywać testy co 72. godziny.


Nowe zasady będą obowiązywać od poniedziałku, 22. listopada 2021 roku od godziny 9:00.


Decyzja została podjęta po ocenie dwugminnego komitetu technicznego ds. zdrowia, który obniżył warunki po obu stronach podziału do ciemnoczerwonego z pomarańczowego..

W oświadczeniu ONZ stwierdzono, że osoby w pełni zaszczepione szczepionkami zatwierdzonymi przez EMA, jak również szczepionkami Sinovac, Sinopharm lub Sputnik, mogą zostać przekraczać zieloną linię pomiędzy Cyprem i Cyprem Północnym z siedmiodniowym negatywnym szybkim testem lub testem PCR, 14 dni po ich drugiej dawce lub pierwszym szczepieniu Johnson & Johnson.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Na Ledra postawili bramki! >>>

Decyzja jest zgodna z porozumieniem z 2 czerwca między przywódcami społeczności greckich i tureckich Cypryjczyków, aby zsynchronizować odpowiednie środki Covid-19 dotyczące przejść przez obie strony.

Komitet techniczny na bieżąco ocenia sytuację epidemiologiczną, a także wymienia dane co dwa tygodnie w celu określenia odpowiedniego poziomu epidemiologicznego.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!