Obowiązkowa tabliczka ΛΔX

Na pojazdach osób które robią wycieczki zawsze powinna znajdować się tabliczka ΛΔX

Porobiło nam się na Cyprze różnych organizatorów wycieczek czy transferów z lotnisk. Co chwila na grupach pojawiają się reklamy wypożyczalni rowerów, która przy okazji opowie za opłatą o okolicy czy też Kazika z Pafos, który mieszka już rok na Cyprze i zna wszystkie jego zakamarki.

Biznes kwitnie, a że jest nielegalny? Czy to ważne… Ważne jest to, że zgadza się kasa…

Polskie przysłowie mówi, że nosił wilk razy kilka a ponieśli i wilka.

Na Cyprze jest zaledwie kilka osób mówiących po polsku, które mają licencję na oprowadzanie wycieczek, są także licencjonowane, polskie biura podróży, które takowych zatrudniają.

W praktyce niemożliwe jest to aby mieszkająca od roku czy dwóch osoba miała licencję przewodnika. Takowe wydaje Ministerstwo Turystyki po zaliczeniu rocznego szkolenia, które ostatnio odbyło się… dziewięć lat temu!

Zapewne po przyjeździe na Cypr zauważyliście, że na niektórych pojazdach znajdują się „dziwne” tabliczki z greckimi literami ΛΔX. Zobaczycie je na autobusach, taksówkach czy minibusach. Wprawdzie niektóre pojazdy ich nie mają ale mają wtedy umieszczonego na dachu koguta z napisem TAXI.

Można powiedzieć, że ΛΔX i TAXI mają podobne znaczenie: poświadczają, że pojazd jest licencjonowany do zarobkowego przewozu osób, ma wszystkie ubezpieczenia a jego kierowca ma odpowiednie ubezpieczenie.

Jeżeli na pojeździe, który wiezie Was na wycieczkę takiego oznaczenia nie ma oznacza to, że wszystko co powiedział Wam organizator wycieczki jest nieprawdą a wycieczka jest organizowana nielegalnie.

Bardzo poważnie zastanówcie się, czy na pewno chcecie skorzystać z usług firmy eventowej czy wypożyczalni rowerów a może agencji fotograficznej aby za Wasze pieniądze i na Wasze ryzyko pokazała Wam Cypr…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading