fbpx

Obniżka cen zniknęła…

Komu nie udało się zatankować tydzień temu natychmiast po obniżce podatków, dziś zapłaci za paliwo po cenie sprzed obniżki.

Jak zapewne pamiętacie, tydzień temu obniżona została wysokość podatku akcyzowego na paliwa. Niestety, pomimo sięgającej prawie 0,10€ na litrze realnej obniżki, zniknęła ona zaledwie w ciągu tygodnia.


Ceny ropy pną się w górę – obniżka podatku akcyzowego została w ciągu tygodnia zjedzona przez jej koszt.
Wysokość podatków od paliw jest na Cyprze ustalona na najniższym możliwym poziomie.


Ceny paliw na Cyprze ponownie rosną z powodu rosnących kosztów importu paliw kopalnych w wyniku wojny na Ukrainie. W rozmowie z radiem CyBC  minister energetyki Natasa Pilides powiedziała, że obniżki podatków w imieniu rządu nie są wystarczająco duże, aby zrównoważyć wzrost cen, który jest zgodny z ogólnounijnym trendem.

Podczas rozmowy z dziennikarzem CyBC pani minister zaapelowała o dokładne kontrolowanie cen na stacjach – potwierdziła tym samym nasze ustalenia z ubiegłego tygodnia, że różnice na stacjach paliw wahają się nawet do kilkunastu centów na litrze.

Niestety, w związku z rosnącymi cenami paliw, czeka nas zapewne także podwyżka cen energii elektrycznej o czym poinformowała rzeczniczka EAC Christina Papadopoulou.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!