fbpx

Obiecanki cacanki

Obiecane wsparcie covidowe do niektórych jeszcze nie dotarło

Przedstawiciele stowarzyszenia centrów rozrywki (Pasyked) uważają, że szeroko rozumiana branża rozrywkowa (kluby nocne, dyskoteki, miejsca spotkań) została pozostawiona sama sobie – nikt z rządu nie interesuje się jej losem.Branża rozrywkowa i hotelarska skarży się, że rząd nie udzielił im wsparcia podczas pandemii Covid-19.


Prezydent Pasyked, Nikos Vasiliou, poinformował że centra rozrywki potrzebują w sumie około 2,5 miliona euro wsparcia państwa, z czego od 30 do 40% składa się z niewypłaconych pensji pracowników, a reszta przeznaczona jest na pokrycie wydatków, aby utrzymać firmy na powierzchni podczas ciężkich miesięcy pandemii .

Branża straciła do tej pory bezpowrotnie około 20 milionów euro, a to, o co prosimy, to nic więcej niż to, co obiecało nam Ministerstwo Finansów, kiedy ogłoszono środki wsparcia państwa – powiedział Vasiliou.

Ponadto poinformował, że z 62 tygodni, w których firmy należące do Pasyked były zamknięte, 32 tygodnie pozostały bez odszkodowania.

Wiele firm już klęczy powiedział. Jeden z naszych członków trafił nawet do więzienia na trzy miesiące, ponieważ nie mógł zapłacić ubezpieczenia społecznego swoim pracownikom w 2021 r. z powodu zerowych dochodów. Państwo z nas kpi.

Uczestniczący w komisji przedstawiciele resortu finansów poinformowali, że firmy, które spełniły kryteria niezbędne do uzyskania wsparcia ze strony państwa, otrzymały już rekompensaty i obecnie badane są przypadki, w których firmy, które nie otrzymały jeszcze obiecanego wsparcia.

Poseł Dipy, Michalis Yakoumi wezwał Rząd nie tylko do rozpoczęcia wypłat rekompensat ludziom w sektorze rozrywki i hotelarstwa, ale także do opracowania lepszego planu, który będzie dążył do całkowitego rozwiązania problemów.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!