Obchody Święta Niepodległości

Każdego roku, także na Cyprze, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Cypryjskiej Irena Lichnerowicz – Augustyn zaprasza na recital fortepianowy „Chopin meets the Beatles” w wykonaniu Wojciecha Waleczka.

Wydarzenie jest organizowane wspólnie z Burmistrzem Miasta Larnaka Andreasem Vyrasem i odbędzie się w sobotę, 5 listopada 2022 roku w Municipal Theatre of Larnaka (Leonida Kioupi Street)


Osoby, które planują uczestniczyć w wydarzeniu powinny potwierdzić swoją obecność wysyłając maila na adres nikozja.amb.sekretariat@msz.gov.pl najpóźniej do dnia 26.10.2022 r.

Wojciech Waleczek

Polski pianista, profesor sztuk muzycznych to artysta znany z bezkompromisowego podejścia do sztuki wykonawczej.
Urodzony w 1980 roku, od ponad dwudziestu pięciu lat prowadzi szeroko zakrojoną działalność koncertową wykonując recitale fortepianowe, koncerty symfoniczne i kameralne.


Wojciech Waleczek ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo w roku 2003. Naukę kontynuował podczas studiów podyplomowych w Vancouver Academy of Music, pod kierunkiem prof. Lee Kum-Sing’a. W latach 2014 i 2017 otrzymał stopnie doktora oraz doktora habilitowanego na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a w 2022 roku Prezydent RP nadał mu tytuł profesora sztuki w dyscyplinie sztuki muzyczne. Pianista otrzymywał nagrody i stypendia Prezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prezydentów Katowic i Gliwic, Sejmiku Województwa Śląskiego, Rektora Uniwersytetu Śląskiego oraz wielu innych Instytucji.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading