Obchody Święta Niepodległości w Nikozji

11 listopada 2023 roku, Ambasada RP w Nikozji zorganizowała niesamowity koncert muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Tegoroczne, uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości zostały zorganizowane przez Ambasadę RP w Nikozji w Arte Music Academy.

Spotkania rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” oraz przemówienia gospodarza, Ambasadora RP Marka Szczepanowskiego.

Po części oficjalnej uczestnikom zaprezentowany został program artystyczny – utwory popularnych polskich i międzynarodowych kompozytorów.


Cypryjczyk, Andreas Aroditis, zaśpiewał znane polskie piosenki w naszym ojczystym języku – słuchający mieli wątpliwości czy nie ma w rodzinie żadnego Polaka… Wątpliwości Polonii rozwiał sam artysta w rozmowie z Ambasadorem gdy zapewnił go, że musiał wyjątkowo skupić się na poprawnej wymowie słów piosenek.

Tenorowi Andreasowi Aroditisowi towarzyszyli flecista Konstantinos Makaritis oraz pianista Aris Antoniades, który jednocześnie zaaranżował polskie utwory.


Po koncercie goście zostali zaproszeni na wystawę przedstawiającą polskie obiekty znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, która została wyeksponowana w pomieszczeniach akademii Arte.

Po części artystycznej goście zostali zaproszeni na drobny poczęstunek.


zdjęcia: Ambasada RP w Nikozji, Monika Panayi, Małgorzata Pokorny


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading