fbpx

O biletach słów kilka

Zbliża się sezon urlopowy i jak zawsze pojawia się pytanie jak kupić najtańszy bilet lotniczy.

Odpowiedź nie jest prosta. Wydaje nam się, że bilet lotniczy najtaniej można kupić wprost u przewoźnika, ale to nie zawsze jest prawda. Duże biura podróży dostają od linii lotniczych duże zniżki i w celach reklamowych, podniesienia obrotu czy w końcu przyciągnięciu klientów z części swojej prowizji rezygnują powodując to, że bilety kupowane przez pośrednika są tańsze niż bezpośrednio u przewoźnika.

Istnieje wiele wyszukiwarek. Najpopularniejsze to Skyscaner i Momondo. Obie posiadają specjalne silniki wyszukiwań pozwalające kupić bilet nie tylko bezpośrednio u przewoźnika, ale także u wielu pośredników. Ważny w tym wypadku jest sposób wyszukiwania biletów (chodzi głównie o działalność tzw. ciasteczek internetowych). Wasze komputery pamiętają to o czym wcześniej czytaliście czy jakich połączeń szukaliście czy w końcu gdzie się znajdujecie. My stworzyliśmy specjalne linki, które pozwalają choć trochę “oszukać” komputery. Może to wydawać Wam się dziwne, ale czasem zdarza się, że różnica cen tych samych biletów kupowanych przez na przykład polski i grecki serwer (ten drugi automatycznie włącza się gdy wyszukujecie połączenia na Cyprze) jest znaczna. Przykładem niech będzie prowizja biur podróży – jeśli skorzystacie po prostu ze strony wyszukiwarki prowizja biura podróży wyniesie 10€, a jeśli przez nasze przekonstruowane banery prowizja dla biura podróży to tylko 10 zł. Jest różnica? Oczywiście przy biletach za 250-300€ ta różnica jest mało widoczna, ale przy biletach za 20-30€ będzie to widać. Co ważne obie wyszukiwarki wyszukują także bilety u tanich przewoźników, czyli Ryanair, WizzAir czy EasyJet.

Niestety, przyjęte jest ogółem, że bilety u naszego narodowego przewoźnika PLL LOT są najdroższe. To nie do końca jest prawda. Jeśli porównamy wszystkie elementy dodatkowe za które musimy zapłacić, to jest duży bagaż  podręczny, bagaż rejestrowany czy w końcu wybór miejsca w samolocie często bilet w LOT jest tańszy niż u konkurencji. Przykładem niech będzie okres wakacyjny. Do końca marca trwa promocja w LOT i dzięki niej można kupić bilety w dwie strony z bagażem rejestrowanym za 579 zł. Znajdźcie podobną ofertę u konkurencji! Warunek jest jednak jeden – trzeba wyszukać bilet przez odpowiednią podstronę przewoźnika stworzoną specjalnie do tej promocji (klikajcie tutaj). Oczywiście znajdziecie bilety w tych cenach wchodząc także poprzez główną stronę, ale zajmie Wam to na pewno sporo więcej czasu.

Specjalnie dla Waszej wygody stworzyliśmy kalendarze dzięki którym możecie porównać ceny biletów. Na naszej stronie tutaj będziecie mogli wyszukać wszystkie możliwe połączenia.

Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!