fbpx

Zanurkuj po raz pierwszy w cypryjskich wodach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Czy wiecie, że zaledwie po 30. minutowym kursie można zacząć nurkować z butlą?

Zawsze wyobrażałem sobie, że nurkowanie z butlą jest cholernie trudne bo w jaki sposób nauczyć się tego chociażby oddychania pod wodą… Okazuje się jednak, że wystarczy 30 minut aby “przestawić” swój mózg i zacząć korzystać z butli tlenowej i pod wodą oddychać tak jakby robiło się to od zawsze…


W cypryjskich wodach jest co “zwiedzać” – najtrudniejszy jest ten pierwszy krok (skok) do wody…


Pierwszym krokiem do nauki nurkowania z butlą, może być właśnie snorkeling – Scuba Diving. Jest to również alternatywna opcja np. dla osób, które nie chcą od razu nurkować kilka/kilkanaście metrów pod wodą. Zresztą trzeba się sprawdzić na własnej skórze jak to jest gdy pod wodą można swobodnie pływać – sami doskonale wiecie, że morze “wypycha” nas do góry i czasem ciężko jest dotknąć morskiego dna gdy zadek ciągnie ku powierzchni.


Podwodne spotkanie na żywo z żółwiem to nie to samo co oglądanie go na zdjęciach czy w ZOO.


Polskie Centrum Nurkowe Przystanek Cypr (Next Stop Cyprus) zabierze Cię na Podwodną Przygodę. Bez żadnego wcześniejszego doświadczenia, już podczas pierwszego zanurzenia w przezroczystej i spokojnej wodzie, twoim oczom ukaże się widok i przestrzeń nieosiągalna podczas zwykłego pływania rekreacyjnego. Będziesz mógł podziwiać florę i faunę unosząc się na wodzie. I kto wie… może to będzie właśnie pierwszy krok do bycia Certyfikowanym Nurkiem.


W swojej ofercie Przystanek Cypr posiada także wycieczki do słynnych cypryjskich wraków takich jak na przykład Zenobia.


Skupmy się jednak na pierwszym nurkowaniu , na które należy odpowiednio się przygotować. Wystarczy skontaktować się z Jarkiem z Przystanek Cypr telefonicznie lub mailowo (info@przystanekcypr.com, (+357) 99950510, (+48) 506745305) i zarezerwować sobie około 3 godzin na pierwszą podwodną wycieczkę. Co ważne nie musicie mieć żadnych dodatkowych ubrań (mam na myśli kombinezony) wystarczy zabrać ze sobą ręcznik oraz strój kąpielowy.


Pierwsze nurkowanie odbywa się w zatoce Green Bay – zostaniecie dowiezieni tam samochodem firmowym (nie musicie martwić się o transport).


Zatoka Green Bay jest fantastycznym miejscem aby rozpocząć swoją Podwodną Przygodę. Osłonięta zatoczka oferuje krystalicznie czystą wodę, osiągająca w lecie temperaturę nawet 29 stopni. To tutaj znajdują się zabytkowe amfory wrośnięte w podwodne skały oraz ogromna ilość ryb pływających wokół Fish Rock. Oprócz tego najwiekszą atrakcję stanowią żółwie przybywające tutaj w poszukiwaniu morskiej trawy. Maksymalna głębokość to 9 metrów.

Nasi czytelnicy otrzymają specjalne ceny na wszystkie nurkowania z oferty firmy – wystarczy podczas rezerwacji poinformować Jarka, że czytacie nasz portal.

Czekamy na Wasze pierwsze podwodne zdjęcia – wyślijcie je do nas lub oznaczcie @cypr24 na Instagramie i Facebooku!


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!