Zanurkuj po raz pierwszy w cypryjskich wodach

Czy wiecie, że zaledwie po 30. minutowym kursie można zacząć nurkować z butlą?

Zawsze wyobrażałem sobie, że nurkowanie z butlą jest cholernie trudne bo w jaki sposób nauczyć się tego chociażby oddychania pod wodą… Okazuje się jednak, że wystarczy 30 minut aby „przestawić” swój mózg i zacząć korzystać z butli tlenowej i pod wodą oddychać tak jakby robiło się to od zawsze…


W cypryjskich wodach jest co „zwiedzać” – najtrudniejszy jest ten pierwszy krok (skok) do wody…


Pierwszym krokiem do nauki nurkowania z butlą, może być właśnie snorkeling – Scuba Diving. Jest to również alternatywna opcja np. dla osób, które nie chcą od razu nurkować kilka/kilkanaście metrów pod wodą. Zresztą trzeba się sprawdzić na własnej skórze jak to jest gdy pod wodą można swobodnie pływać – sami doskonale wiecie, że morze „wypycha” nas do góry i czasem ciężko jest dotknąć morskiego dna gdy zadek ciągnie ku powierzchni.


Podwodne spotkanie na żywo z żółwiem to nie to samo co oglądanie go na zdjęciach czy w ZOO.


Polskie Centrum Nurkowe Przystanek Cypr (Next Stop Cyprus) zabierze Cię na Podwodną Przygodę. Bez żadnego wcześniejszego doświadczenia, już podczas pierwszego zanurzenia w przezroczystej i spokojnej wodzie, twoim oczom ukaże się widok i przestrzeń nieosiągalna podczas zwykłego pływania rekreacyjnego. Będziesz mógł podziwiać florę i faunę unosząc się na wodzie. I kto wie… może to będzie właśnie pierwszy krok do bycia Certyfikowanym Nurkiem.


W swojej ofercie Przystanek Cypr posiada także wycieczki do słynnych cypryjskich wraków takich jak na przykład Zenobia.


Skupmy się jednak na pierwszym nurkowaniu , na które należy odpowiednio się przygotować. Wystarczy skontaktować się z Jarkiem z Przystanek Cypr telefonicznie lub mailowo (info@przystanekcypr.com, (+357) 99950510, (+48) 506745305) i zarezerwować sobie około 3 godzin na pierwszą podwodną wycieczkę. Co ważne nie musicie mieć żadnych dodatkowych ubrań (mam na myśli kombinezony) wystarczy zabrać ze sobą ręcznik oraz strój kąpielowy.


Pierwsze nurkowanie odbywa się w zatoce Green Bay – zostaniecie dowiezieni tam samochodem firmowym (nie musicie martwić się o transport).


Zatoka Green Bay jest fantastycznym miejscem aby rozpocząć swoją Podwodną Przygodę. Osłonięta zatoczka oferuje krystalicznie czystą wodę, osiągająca w lecie temperaturę nawet 29 stopni. To tutaj znajdują się zabytkowe amfory wrośnięte w podwodne skały oraz ogromna ilość ryb pływających wokół Fish Rock. Oprócz tego najwiekszą atrakcję stanowią żółwie przybywające tutaj w poszukiwaniu morskiej trawy. Maksymalna głębokość to 9 metrów.

Nasi czytelnicy otrzymają specjalne ceny na wszystkie nurkowania z oferty firmy – wystarczy podczas rezerwacji poinformować Jarka, że czytacie nasz portal.

Czekamy na Wasze pierwsze podwodne zdjęcia – wyślijcie je do nas lub oznaczcie @cypr24 na Instagramie i Facebooku!


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading