fbpx

Number 1 na naszych grupach

I po co szukać? Lepiej po raz setny zapytać! Sprawdzamy co słychać w cypryjskich grupach.

Bezkonkurencyjnym numerem jeden w naszych grupach na Facebooku jest pogoda, numer dwa to ostatnio testy. Post pod postem te same pytania.

Jeśli chodzi o pogodę, Polonii zamieszkującej Cypr nie trzeba tak męczyć.

Google nie kłamie. Ale jedna rada: szukajcie hasła: TEMPERATURA ODCZUWALNA! Zima to zima i jest zimno. W słoneczny dzień 20+ w ciągu dnia, od powiedzmy godziny 10 do 15.

Po zachodzie słońca temperatura spada do 10 stopni albo mniej. W dzień pochmurny lub deszczowy nie ma co liczyć na więcej niż 10-15 stopni. A w nocy to blisko zera. Wilgoć łamie kości. Kiedy w gòrach spadnie śnieg to wierzcie czy nie, wyspa jest tak zimna że nawet smarki w nosie zamarzają.

Lato to lato i jest ciepło. Tutaj, w odròżnieniu do zimy, przyjezdni z Polski poczują ròżnicę. Znowu zawini wilgoć. Nawet oddychanie sprawia trudności a pot spływa z czoła, plecòw, pupy. 


Statystycznie najczęściej pojawiające się pytanie to: jaka pogoda jest w …


Jeśli chodzi o opalanie, to gwarancja 100% od kwietnia do października. 

Temperatura morza? Wyobraźcie sobie Bałtyk w lipcu. Już? To na Cyprze woda jest cieplejsza już w marcu. 

Podsumowując. Styczeń, luty – zimno. Marzec, kwiecień. Zwiedzanie i pogoda dla emerytòw. Cypr się zieleni, kwieci, komarzy. Maj jest już bardzo ciepły – komary wszechobecne. Lipiec sierpień dla osòb kochających plażę, bo chyba tylko tam można swobodnie oddychać po zachodzie słońca. Wrzesień poròwnamy do maja. Dni cudne, wieczorki przyjemnie chłodne. Październik i listopad są jak marzec i kwiecień.  Pierwsze deszcze są prawdziwym błogosławieństwem. Zwiedzanie i docieranie się na emeryturze polecane właśnie w tym czasie, choć mało zieleni. Listopad to początki łamania pogody. Grudzień jest podobny. Nie ma komaròw. 

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Pogoda na Cyprze >>>

Są za to flamingi i dzikie ptactwo. Zbiorniki wodne się napełniają. Są powodzie. Jest pięknie, zielono. Czuć atmosferę Świąt. 

Potem już Trzech Kròli, Święty Walenty i znowu już za kilkanaście dni zapachnie wiosna… no i pojawią się komary. Komary będą nieodłącznym towarzyszem waszych wakacji zatem pròcz filtra 50+ koniecznie coś przeciw robactwu…

No chyba że lubicie bzykanie. 

Number  two, jak wspomnieliśmy, to testy, szczepienia i wszystko co nas stresuje przed podròżą

Tu się wszystko zmienia jak w kalejdoskopie, ale polecamy zajrzeć na stronę cyprusflightpass. Wszystko jest aktualne i rzetelne, także bez obaw możecie wierzyć że wszystkie info zawarte na stronie są 100% up to date. 

Więc lecieć czy nie lecieć? Jaka pogoda będzie w lutym i czy muszę robić test czy wystarczy szczepienie? 


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie: