Nowy system na lotnisku w Larnace

Larnaka dołączyła do grona najnowocześniejszych lotnisk na świecie, dzięki uruchomieniu nowego systemu ASR.

Nowy sprzęt już pracuje pełną parą. W chwili obecnej pracownicy odbywają szkolenia na nowym sprzęcie pod nadzorem ekspertów z Grecji.

Dzisiaj jest niezwykle ważny dzień dla Służby Kontroli Ruchu Lotniczego Cypru, ponieważ nowy ASR zaczyna działać na lotnisku w Larnace – napisano w oświadczeniu wydanym przez ministerstwo transportu.


Radar nadzoru lotniskowego to system radarowy używany na lotniskach do wykrywania i pokazywania obecności i położenia statków powietrznych w obszarze terminala, w przestrzeni powietrznej wokół lotnisk. Jest to główny system kontroli ruchu lotniczego w przestrzeni powietrznej wokół lotnisk.


Podobne systemy działają także na wszystkich lotniskach w Polsce. Dzięki ASR samoloty mogą lądować nawet przy minimalnej widoczności pasa startowego.

Oczekuje się, że nowy system znacznie poprawi poziom bezpieczeństwa i wydajności usług oferowanych przez wieżę kontrolną lotniska, ponieważ samoloty będą ściślej monitorowane do czasu lądowania.
Kontrola ruchu lotniczego będzie miała teraz pełny i dokładny obraz ruchu w obszarze terminalu lotniska, który rozciąga się na obszarze około 60 mil morskich, zwiększając w ten sposób poziom bezpieczeństwa.

Pozostaje nam jedynie mieć nadzieję, że dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi nie będą już zdarzały się przekierowania lotów z Larnaki na lotnisko w Pafos co wcześniej miewalo miejsce głównie w przypadku nocnych lotów z Warszawy.

najważniejsze jest to, że lotnisko w Larnace staje się nowoczesnym, wydajnym portem lotniczym.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading