fbpx

Nowy sposób oszustów

Cypryjski publiczny operator ostrzega wszystkich użytkowników przed nową metodą oszustwa.

Jak informuje CYTA wielu klientów odebrało już dziwne połączenia z numeru +923ΧΧΧΧΧ6070. Osoba dzwoniąca przedstawia się jako pracownik biura obsługi klienta Cyty i prosi o podanie numeru kart SIM. Oczywiście nie jest to możliwe podczas rozmowy. Rozmówca prosi zatem o jej zapisanie na kartce i informuje, że zadzwoni za kilka minut.

Podczas drugiej rozmowy “pracownik” Cyta informuje łamanym angielskim, że karta jest uszkodzona i nalicza niebezpiecznie wysokie opłaty. Prosi także o podanie adresu dostawy nowej karty. Nowa karta ma zostać oczywiście dostarczona bezpłatnie.

Jak informuje operator nie prowadzi akcji wymiany kart SIM – można takowe wymienić tylko w salonach telefonii komórkowych. Prawdopodobnie oszuści chcą podmienić kartę aby uzyskać dostęp do aplikacji zainstalowanych na telefonach a także do prywatnych danych właścicieli kart.

Jeżeli Wy także otrzymaliście taki telefon zgłoście się natychmiast do swojego operatora telefonii komórkowej. Sprawa próby oszustwa powinna zostać zgłoszona także na policję do wydziału cyberprzestępczości pod numery 22607250 lub 22808200 lub do najbliższej jednostki policji.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!