SeoHost.pl

Nowy sposób na obywatelstwo?

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zmieni przepisy dotyczące kwestii uznawania dzieci nieślubnych, po ostatnich przypadkach masowych wniosków matek z krajów afrykańskich, których ojciec jest Cypryjczykiem lub Europejczykiem.

Ostatnio policja bada dziesiątki przypadków uznania dzieci przez obywateli cypryjskich lub europejskich, po tym jak pojawiły się podejrzenia, że dzieje się coś w tym wszystkim nie gra. We wszystkich przypadkach matki pochodziły z Kamerunu lub Konga. 

W celu zbadania tych przypadków, w Komendzie Głównej Policji został utworzony wspólny zespół złożony z członków wydziału, Służby ds. Cudzoziemców i Biura ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi. Osiem spraw zostało już rozpatrzonych przez tę grupę, a kilka innych jest rozpatrywanych na wyższym szczeblu.

Według informacji Komendy Głównej Policji cztery przypadki nielegalnej adopcji dzieci zostały już skierowane do sądu w Nikozji, a pozostałe cztery są w toku. Śledztwo ujawniło, że kobiety, które urodziły dzieci na Cyprze, znajdują Cypryjczyków i za opłatą (głównie tysiąc euro) namawiają ich do zadeklarowania, że ​​dziecko jest ich.

Po uznaniu dzieci przez Cypryjczyków lub Europejczyków, matki składają wnioski o świadczenia oraz o stały pobyt na Cyprze po urodzeniu dziecka.

Władze ujawniły sprawę obywatela Cypru, który uznał sześcioro dzieci z sześcioma różnymi kobietami, wszystkie pochodzenia afrykańskiego – teraz oficjalnie jest ich ojcem a dzieci w połowie Cypryjczykami.

Na dzień dzisiejszy ustawa nie zobowiązuje osoby, która deklaruje się jako ojciec dziecka pozamałżeńskiego lub z konkubinatu do badania DNA w celu identyfikacji. MSW przedstawi projekt ustawy, w której, w niektórych „podejrzanych” przypadkach przeprowadzenie takowego badania będzie możliwe przed oficjalnym wpisem w dokumenty.

Ciekawe tylko co będzie, gdy matki wezwą takiego „ojca” do płacenia alimentów. Raczej te 1000€ mu nie wystarczy.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!