fbpx

Nowy rok – nowy lockdown?

Kilka godzin przed nadejściem nowego roku, nad Cyprem wisi całkowita blokada – nowe przypadki koronawirusa biją rekordy, a szpitale biją na alarm.

Jesteśmy tylko o krok do całkowitego zamknięcia, system opieki zdrowotnej jest na skraju załamania – powiedział minister zdrowia Constantinos Ioannou.
Całkowita blokada to nasza ostatnia deska ratunku, zdajemy sobie sprawę z konsekwencji finansowych i innych, dlatego na bieżąco monitorujemy dane epidemiologiczne kraju. Ale zdrowie to przede wszystkim .

Minister podkreślił, że środki muszą być wiernie przestrzegane, aż do uzyskania znacznej liczby szczepień w populacji, co nastąpi w ciągu najbliższych trzech – czterech miesięcy. Wyraził silne zaniepokojenie faktem, że zakażają się osoby coraz starsze. Opisał liczbę pacjentów jako krytyczną, wyrażając przekonanie, że w najbliższych dniach będzie ona dalej rosła.

Ponownie poradził obywatelom, aby zastosowali się do środków, ponieważ odsetek osób pozytywnych zwiększył się właśnie z powodu spotkań towarzyskich. Zapytany o zmutowanego wirusa i to, czy został wykryty na Cyprze, minister zdrowia powiedział, że będzie to znane za dwa do trzech dni.

Odnosząc się do kwestii szczepionek, wyjaśnił, że spodziewane jest, że na początku stycznia około trzy i pół tysiąca osób będzie szczepionych tygodniowo. Jego zdaniem, z całą pewnością, zatwierdzenie kolejnych szczepionek pozwoli na zwiększenie ilości wykonywanych szczepień.

Rada Ministrów zbierze się w przyszłym tygodniu, aby dokonać przeglądu sytuacji i podjąć decyzje w sprawie dalszych kroków w wysiłkach rządu na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!