Nowy rok – nowi funkcjonariusze

Około 1300 osób zostanie zatrudnionych w policji i straży pożarnej w ciągu 2023 r.

W przyszłym roku policja zostanie wzmocniona o 700 policjantów i około 300 funkcjonariuszy specjalnych (dokładniej straży granicznej). Dodatkowo więziennictwo zyska 37 strażników, a liczba czynnych strażaków wzrośnie o 245.

Minister sprawiedliwości Stefi Drakou powiedziała, że obecnie w policji jest 5571 etatów ustawowych, z czego 545 jest nieobsadzonych i na które toczy się postępowanie w celu ich obsadzenia, a budżet na rok budżetowy 2023 przewiduje również dodatkowe 152 etaty.

W międzyczasie zatwierdzone stanowiska straży pożarnej na przyszły rok wzrosną do 932, w porównaniu z 741 obecnie, podczas gdy 54 stanowiska są nieobsadzone.

W wydziale więziennym strażników jest obecnie 365 pełnoetatowych i 95 pracowników tymczasowych. Budżet na 2023 r. przewiduje dodatkowe 37 stanowisk.

Drakou powiedziała, że policja wdrożyła programy stopniowego obsadzania wolnych stanowisk, z różnymi procedurami zatrudniania równolegle.

Aby funkcjonariusze policji mogli podjąć czynną służbę, muszą przejść niezbędne szkolenie – trzy lata dla policjantów, trzy miesiące dla funkcjonariuszy specjalnych i sześć tygodni dla funkcjonariuszy kontraktowych.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading