fbpx

Nowy przetarg na połączenie promowe prawie gotowy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ciekawe ile osób zdecyduje się na kilkunastogodzinną podróż promem z Cypru do Grecji

Wcześniej nikomu się nie spieszyło z przetargami na połączenia morskie z Grecją, jednak teraz, gdy linie lotnicze udowodniły że są zawodne, a jednocześnie droga powietrzna to jedyny sposób dostania się i wydostania się z wyspy, szczególnie stronie cypryjskiej zależałoby jak najszybciej na takiej alternatywie podróży.

Przygotowania do ogłoszenia nowego dokumentu przetargowego na połączenie morskie między Grecją a Cyprem są w końcowej fazie.


Po raz pierwszy o promie do Grecji usłyszeliśmy dwa lata temu – wtedy Cypr dostał zgodę na uruchomienie połączenia (zobacz tutaj).


Wstępne planowanie startu konkursu pod koniec października zostało nieco przedłużone i dokument zostanie opublikowany w pierwszej połowie listopada natomiast rozstrzygnięcia konkursu spodziewamy się w styczniu 2022.

>>> Czy da się popłynąć promem z Cypru do Turcji?

W maju miałyby ruszyć pierwsze promy ale czy do tego dojdzie? Przedstawiciele firm promowych wahają się czy zgłaszać swe kandydatury  wyrażając  wątpliwości co do opłacalności takiego połączenia.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!