Nowy Ambasador RP na Cyprze?

Komisja Sejmowa pozytywnie zaakceptowała kandydaturę Marka Szczepanowskiego na Ambasadora RP na Cyprze

Na ostatnim posiedzeniu Sejmowej Komisja Spraw Zagranicznych Marek Szczepanowski uzyskał rekomendacje na objęcie stanowiska polskiego przedstawiciela na Cyprze.

Marek Szczepanowski, podczas posiedzenia komisji stwierdził, że jednym z jego priorytetów będzie współpraca na poziomie parlamentarnym pomiędzy Polską i Cyprem. Wśród najważniejszych zadań wskazał współpracę Ambasady z cypryjskimi izbami handlowymi, przemysłowymi i turystycznymi.

Procedura powołania Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej jest dokładnie zdefiniowana przez przepisy prawa.

Ambasadora mianuje i odwołuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek ministra właściwego do spraw zagranicznych po wyrażeniu zgody przez Radę Ministrów a także po zasięgnięciu opinii wspomnianej wcześniej Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

To jednak nie koniec procedury. Aby formalnie rozpocząć pełnienie swoich obowiązków dyplomatycznych, nowy Ambasador musi przedstawić Prezydentowi Republiki Cypryjskiej listy uwierzytelniające.

Czekamy więc na kolejne kroki – teraz czas na powołanie Marka Szczepanowskiego przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

Marek Szczepanowski był Dyrektorem Protokołu Dyplomatycznego w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i w ramach wykonywania swoich obowiązków znalazł się w delegacji towarzyszącej Prezydentowi Andrzejowi Dudzie podczas jego wizyty na Cyprze.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading