fbpx

Nowość w umawianiu się na wizytę lekarską

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Innowacje w szpitalach publicznych – wizyty będą teraz umawiane przez internet.

Ring ring. Telefon do urzędu dzwoni, ale nikt go nie odbiera. Chyba każdy tubylec miał przyjemność się o tym przekonać. Nadchodzi jednak zmiana, która ułatwi sprawę zarówno nam, pacjentom, jak i recepcjonistom w szpitalach.

Państwowa Organizacja Opieki Zdrowotnej uruchomiła internetowy serwis umawiania wizyt dla lekarzy lub innych pracowników służby zdrowia za pośrednictwem swojej zmodernizowanej strony internetowej, a kilku obywateli zostało już nawet obsłużonych! Powód do dumy. Wszystko działa.. Obecnie ta usługa jest wykonywana przez jedną osobę, w każdym ze szpitali publicznych.


Jak to działa? Pacjent, za pośrednictwem strony internetowej składa wniosek o wizytę u specjalisty, lekarza lub innego pracownika służby zdrowia wybierając szpital, z którego chciałby być obsługiwany.


W terminie nieprzekraczającym dwóch godzin odpowiedzialny funkcjonariusz komunikuje się z nim telefonicznie i umawia spotkanie.  Różnica kolosalna. Kilka godzin oczekiwanie na odebranie telefonu, a kilka minut na odpowiedź na maila.

Procedura jest taka sama i dotyczy wszystkich lekarzy wszystkich specjalności medycznych OKYPY, ale także wszystkich usług świadczonych przez Organizację. Oznacza to, że pacjent ma prawo za pośrednictwem serwisu internetowego umówić się na wizytę na fizjoterapię, diagnostykę, inne badania itp. 


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!