fbpx

Nowe zasady podróżowania po Cyprze

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Przepisy są tak niejasne, że postanowiliśmy poprosić Ministerstwo Transportu o wyjaśnienia – kiedy możemy jechać samochodem bez założonej maseczki.

W pojazdach prywatnych członkowie tej samej rodziny (gospodarstwa domowego), w tym niepełnoletnie dzieci, mogą podróżować razem bez masek. W tym samym samochodzie mogą znajdować się maksymalnie trzy osoby z różnych gospodarstw domowych, w tym kierowca, i wszyscy muszą mieć założone maseczki.

Jeżeli natomiast jedziecie samochodem w celach służbowych wszyscy muszą mieć założone maseczki. Jeżeli jest to samochód 5. osobowy (razem z kierowcą) mogą nim jechać maksymalnie 3 osoby. Jeżeli w samochodzie jest więcej miejsc – jednocześnie może być zajęta maksymalnie połowa miejsc po zaokrągleniu w dół. Przykładowo samochodem gdzie jest 6 miejsc (łącznie z kierowcą) mogą jechać maksymalnie 3 osoby (podobnie jak w przypadku samochodu 7. miejscowego), natomiast w przypadku samochodów z 8 lub 9 miejscami mogą podróżować maksymalnie cztery osoby.

Autobusy komunikacji miejskiej, autobusy prywatne, autobusy przewożące pasażerów do i z lotnisk, autobusy przewożące uczniów do szkół (prywatnych i publicznych), a także taksówki we wszystkich dzielnicach Cypru mogą przewozić do 50% ich pojemności.

Przypominamy, że w przypadku niestosowania się do przepisów, policja może nałożyć mandat do 300€.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!