Nowe „stare” schronisko dla zwierząt pod Nikozją

Schronisko dla zwierząt w Agiou Trimihias pod Nikozją straciło ziemię z której korzystało i pilnie poszukuje funduszy na zakup nowego gruntu. 

Choć właściciele zwrócili się o pomoc do Partii dla Zwierząt, a ta w ich imieniu poprosiła Rząd o kawałek ziemi, odpowiedź była negatywna. Obecnie schronisko opiekuje się 40 psami, 10 kotami oraz rodziną osłów. 


Właściciele prowadzą schronisko od siedmiu lat, pracując tam na pełen etat i z pomocą wolontariuszy.


Kiedyś pracowali jako wolontariusze innych schronisk, zanim założyli własne. Wykorzystali wszystkie swoje oszczędności, kiedy postanowili założyć schronienie w dawnej stajni dla koni i stworzyć odpowiednie miejsca do życia dla psów, aby mogły czuć się komfortowo. Niestety bank przejął ziemię. Schronisko znajduje domy zwierzakom na Cyprze, w Holandii i Belgii.

Współpracujący ze schroniskiem ludzie zaoferowali pomoc finansową w założeniu nowego schroniska po znalezieniu nowego miejsca. Po podjęciu decyzji o znalezieniu niedrogiej, łatwo dostępnej działki do kupienia, schronisko ogłosiło, że znalazło działkę w Nikozji o wartości 16 000 euro.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Macie zbędne rzeczy? Oddajcie je do schroniska dla psów. >>>

Schronisko zbiera teraz fundusze na zakup ziemi. Przewiduje stworzenie „raju” dla zwierząt, którymi będą się opiekować. Szkoda że Rząd nie pomaga bo to przecież szlachetny cel. 

Gdybyśce zechcieli wspomóc nowe schronisko darowizną, podajemy numer konta na jaki można wpłacić symboliczną kwotę. 

Każde euro zbliży zwierzaki do nowego domu. 


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading