Nowe środki zapobiegawcze dla pasażerów Ercan

Informowaliśmy już wcześniej że „władze” okupowanej północy zawiesiły ruch na lotnisku Ercan do 13 września, a na pasażerów przybywających z Turcji nałożono 7.dniową kwarantannę. Na lotnisku zaobserwowano chaos. Wielu pasażerów zostało uwięzionych na lotnisku w związku z brakiem wolnych miejsc w hotelach zgłoszonych do kwarantanny.

Po reakcjach na decyzje „rządu” okupowanych terenów o środkach przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa w społeczności oraz wypowiedzi „komisarz administracji”, Emine Dizdarli, że „rząd” nie ma kompetencji do podejmowania decyzji w sprawie środków sanitarnych, dalsze decyzje podejmowane będą przez „Komitet ds. Chorób Zakaźnych” Ministerstwa Zdrowia.

Komitet ten ogłosił w niedzielę szereg działań zapobiegawczych, które obejmują możliwość zastosowania obowiązkowej kwarantanny, ograniczeniu lotów do dwóch dziennie z 75 osobami na pokładzie.

Jeśli chodzi o uczelnie,  ogłoszono że od 20 września studenci, którzy przybędą na okupowane tereny, będą objęci obowiązkową 7.dniową kwarantanną pod kontrolą „Ministerstwa Zdrowia” w akademikach lub hotelach.

Dzienna liczba przybywających uczniów będzie proporcjonalna do ich możliwości przebywania na kwarantannie.

Według portalu informacyjnego Turków cypryjskich Yeni Duzen, lotnisko Tymbou będzie zamknięte dla pasażerów, z wyjątkiem „obywateli TRNC”, ich małżonków i osób pozostających na ich utrzymaniu w okresie od 16 do 20 września.


📸Google Maps, ✏️cypr24.eu


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!