fbpx

Nowe schronisko dla narciarzy w Troodos

W 2024 roku uruchomione zostanie nowe schronisko dla narciarzy w Troodos

Budowa nowego budynku narciarskiego w rejonie Sun Valley w Troodos rozpocznie się wkrótce po podpisaniu umowy, a zakończenie ma nastąpić w 2024 roku.

To projekt, który będzie kosztował około 3,7 miliona euro przy znacznym wsparciu rządu – powiedział w Philenews były sportowiec narciarski Andreas Eleftheriou, odpowiedzialny za komitet Cypryjskiej Federacji Narciarskiej ds. budowy nowego budynku.
To nowoczesny budynek częściowo podpiwniczony o powierzchni 1260 m2… można by go nazwać schroniskiem, podobnie jak w ośrodkach narciarskich w innych krajach

Advertisements

Szef zarządu Cypryjskiego Klubu Narciarskiego, Dinos Lefkaritis, powiedział, że w nowym budynku znajdzie się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, kawiarnia-restauracja o powierzchni 500 metrów kwadratowych, pomieszczenia ogólnodostępne i sala konferencyjna.

Wizualnie dominować będzie kamień, drewno i szkło, dzięki czemu odwiedzający będą mogli cieszyć się widokiem zaśnieżonego krajobrazu.


W budynku znajdzie się również pomieszczenie dla dzieci akademii, do odpoczynku i ochrony przed gradem, deszczem i mgłą.

Sun Valley leży na południe od Hionistry, która od lat 40. tych XX wieku przyciąga głównie zaawansowanych narciarzy, a od lat 60. tych także szkółki narciarskie dla małych dzieci.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!