WizzAir wprowadza nowe samoloty

Jak informuje serwis Pasazer.com, WizzAir wprowadza nowe samoloty na trasę Warszawa – Larnaka. Samoloty Airbus A321ceo będą latać począwszy od nowego, letniego rozkładu lotów.

Co to oznacza dla pasażerów – ciut większy komfort podróży. Nowa kabina A321 jest jasna i przestronna, posiada 230 foteli. Jest utrzymana w nowej kolorystyce, będącej połączeniem niebieskich obić foteli z różowymi obszyciami. Fotele są wygodniejsze i choć pokład skonfigurowano dla maksymalnej dopuszczalnej przez przepisy bezpieczeństwa liczby pasażerów (230 osób), oferują więcej miejsca na nogi. Reporter Pasazer.com, który mierzy 185 cm, nie narzekał na brak miejsca.

Również schowki na bagaże są zdecydowanie większe, co nie zmienia faktu, że duży bagaż podręczny zostanie w WizzAir nadal płatny (w taryfie WizzGo duży bagaż o wadze do 15 kg jest bezpłatny). Za darmo na pokład można wnieść bagaż o wymiarach do 42x32x25 cm bez ograniczeń wagowych. Pasażerowie z wykupionym priorytetowym wejściem na pokład mogą wnieść na pokład drugą sztukę bagażu (np. torebkę, laptopa czy aparat fotograficzny). Wszyscy podróżni mogą też niezależnie od rodzaju biletu wnieść do samolotu osobno zakupy z lotniskowej strefy handlowej.

Dla porównania, obecnie używane airbusy A320 mogą zabrać na pokład 180 osób. Do obsługi wymagają czteroosobowego personelu pokładowego i dwóch pilotów. W przypadku A321ceo na pokład może wejść 230 osób, przy czym do obsługi pasażerów potrzebna jest jedna osoba więcej oraz także dwóch pilotów. Model A321 jest zdecydowanie, o prawie 7 m, dłuższy od A320. Ma 44,5 m długości i 12 m wysokości. Rozpiętość skrzydeł wynosi prawie 38 m. Wysokość i rozpiętość, podobnie jak szerokość kabiny (3,70 m) są takie same dla obydwu modeli.

Na jeszcze większą ilość miejsca na nogi mogą liczyć podróżni, którzy zdecydują się wykupić miejsca przy wyjściach ewakuacyjnych (w rzędach 11, 12 i 26). Może to być bardzo opłacalne na długich trasach, bo nawet wysokie osoby dadzą tam radę wyprostować nogi, nie dotykając fotela z przodu.

Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading