Nowe radiowozy na cypryjskich ulicach

Na cypryjskie drogi wyjechało 46 nowych radiowozów wyposażonych między innymi w radary prędkości

46 pojazdów patrolowych typu hatchback jest w pełni skonfigurowanych do potrzeb i obowiązków funkcjonariuszy Policji. Dysponują szeregiem nowoczesnego sprzętu technologicznego.

Oprócz podstawowego wyposażenia (światła, syrena, głośnik zapowiedzi i projekcji) nowe radiowozy są wyposażone w pokładowy radar prędkości, automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych (ANPR), system lokalizacji pojazdów policyjnych, system komunikacji bezprzewodowej (Tetra), a także system nawigacji (GPS).


Dwa specjalnie skonfigurowane pojazdy posiadają całe wyposażenie technologiczne, które pozwala na ich rozmieszczenie i działanie jako stanowiska dowodzenia w pobliżu miejsc działań policji. Obydwa Mobilne Stanowiska Dowodzenia posiadają m.in. systemy wytwarzania energii elektrycznej, systemy zarządzania telekomunikacją oraz system odbioru dźwięku i obrazu z terenu działań Policji. Jednocześnie mają także przestrzeń do spotkań i składania zeznań.

Jedno mobilne stanowisko dowodzenia zostanie przydzielone na potrzeby wydziałów policji w Limassol i Pafos, a drugie na potrzeby wydziałów policji w Larnace i Famaguście.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading