Nowe radary w trakcie montażu

Rozpoczyna się ostatni etap montażu radarów – 66 nowych wkrótce pojawi się na ulicach

Po dostarczeniu sześciu punktów, w których umieszczono kamery stałe (cztery w Nikozji i dwóch w Limassol) i po upewnieniu się, że wszystko działa bez zarzutu, Elektromechanik, który jest jednocześnie zamawiającym, zatwierdził kolejny etap. 

Zgodnie z umową druga faza powinna zostać zakończona w ciągu roku od zakończenia pierwszej fazy, tj. do lipca 2024 r. Obejmuje instalację dodatkowych 66 kamer stacjonarnych (łącznie 90) w kolejnych 23 lokalizacjach.

Do tego czasu centrum zbierania i przetwarzania naruszeń będzie miało pełną zdolność operacyjną wymaganą do zadowalającego świadczenia wymaganych usług. 

W tej chwili działa 20 kamer mobilnych, które są umieszczane na autostradach, na sieci dróg drugorzędnych, ale także w miastach, w zależności od tego, gdzie podróżuje więcej osób oraz w miejscach, w których dochodzi lub może dojść do kolizji drogowych .

23 stałe punkty, w których pierwotnie miały być umieszczone kamery, nie pozostaną takie same, głównie ze względu na projekty sieci dróg, które mają na nie wpływ. 

Przykładowo na drodze Astromeritis – Morphou, gdzie planowano zainstalować kamery w trzech stałych punktach ostatecznie nie będzie stałych kamer . Droga będzie monitorowana za pomocą mobilnych kamer zarówno teraz, jak i po jej przebudowie.

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading