Nowe radary nadal nieczynne

40% grzywien z fotoradarów nadal nie jest opłaconych

Prace nad instalacją i obsługą kamer w sześciu stałych lokalizacjach postępują szybko, jednak tylko dwie są gotowe do natychmiastowej pracy. 16 kamer mobilnych dotarło już na Cypr, ale jeszcze nie nastąpił ich odbiór techniczny. 

Według informacji Philenews istnieją dwa powody, dla których faza A’ systemu nie została jeszcze zakończona; pierwszy związany jest z warunkami stawianymi spółce przez Zakład Usług Elektromechanicznych, drugi związany jest z zakończeniem instalacji kamer w sześciu punktach, czterech w Nikozji i dwóch w Limassol. 

W celu wyjaśnienia sytuacji w najbliższych dniach odbędzie się spotkanie wszystkich zaangażowanych służb wraz z przedstawicielami firmy, aby sprawdzić, czy spełniony został szereg warunków, które zostały ustalone i związane z działaniem systemu zostały spełnione. 

Z informacji Philenews wynika, że ​​instalacja 20 nowych kamer w sześciu stałych punktach jest na zaawansowanym etapie, ale nie została jeszcze zakończona. W Nikozji kamery zostały zainstalowane we wszystkich czterech punktach, ale tylko te na Limassol Avenue z Armenias i Griva Digeni z Prodromou są gotowe do uruchomienia.

Tymczasem z 86 350 grzywien, które zostały wysłane do kierowców, którzy popełnili wykroczenie, 40% z nich nie zostało zapłaconych – obecnie każda jest rejestrowana w sądzie. Są to dziesiątki tysięcy spraw, które z całą pewnością zablokują cypryjskie sądy.

Są to wnioski o ukaranie z ośmiu kamer i jest ich około 35 000 tysięcy, można sobie wyobrazić, co się stanie, gdy system będzie działał pełną parą ze 110 kamerami. 

Należy zauważyć, że druga i ostatnia faza systemu obejmuje kolejne 66 stałych kamer w około 24 miejscach we wszystkich miejscowościach na wyspie.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading