Nowe przepisy fotoradarowe

Zmieniony projekt ustawy o kamerach drogowych przesłany do Kancelarii Prawnej do ostatecznego zatwierdzenia

Zmieniony projekt ustawy o kamerach drogowych, który ma wkrótce zostać poddany głosowaniu w parlamencie, został przesłany do Kancelarii Prawnej do zatwierdzenia. Taką informację przekazał Philenews.

Zmiany zasadniczo kryminalizują przestępstwo polegające na zasłanianiu kamer przez osoby fizyczne. Przewiduje bowiem, że w razie wyrządzenia szkody – oprócz kary grzywny lub pozbawienia wolności – sąd może nakazać zapłatę odpowiedniej kwoty tytułem naprawienia szkody.

Jednocześnie nowelizacja ma na celu zmianę prawa w celu rozwiązania problemu osób odmawiających przyjęcia mandatu. Policja będzie miała możliwość poinformowania kierowcy, który dopuścił się wykroczenia, e-mailem lub SMS-em.

Rozwiązuje także problem firm, które nie wskazują, kto kierował pojazdem w chwili popełnienia wykroczenia. Jeżeli firma nie wskaże kierowcy – karę zapłaci sama.

Jedną ze zmian, która nastąpi, będzie sytuacja, w której zarejestrowany właściciel pojazdu, mimo że został zidentyfikowany, odmawia otrzymania powiadomienia – wraz ze zmianą prawa domniemywa się, że zawiadomienie dotarło, a w przypadku niezapłacenia pozasądowej kary pieniężnej może zostać wszczęte przeciwko niemu postępowanie karne.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading