Nowe programy wsparcia

Rząd ogłosił dwa nowe plany powstrzymania pandemii o wartości 70 mln euro

Nowy pakiet wsparcia to czwarty plan z serii, który dotyczy zapowiedzianego przez Ministra Finansów Constantinosa Petridisa jednorazowego sponsoringu dla firm.

W szczególności osoby samozatrudnione otrzymają jednorazowe dofinansowanie w wysokości 700€, natomiast firmy otrzymają, w zależności od ilości zatrudnionych osób, od 1200 do 15000€. Plan wsparcia dotyczy przemysłu spożywczego i gastronomicznego, szkół tańca i siłowni, organizatorów konferencji, przedsiębiorstw związanych ze sztuką i widowiskami, parków rozrywki, parków i placów zabaw. 


Plan wsparcia pracowników w marcu w związku z przedłużeniem środków mających na celu powstrzymanie pandemii, ogłosiła także minister pracy Zeta Emilianidou.


Nowy plan będzie obowiązywał do 9. kwietnia i będzie dotyczył firm, których działalność została ograniczona na podstawie dekretów. Podobnie jak w poprzednich planach, rząd będzie pokrywał 60% kosztów wynagrodzeń. Kontynuowane będą także plany dotacji dla jednostek hotelowych, zakwaterowania turystycznego i pokrewnych przedsiębiorstw.

W przypadku rodziców, którzy będą musieli pozostać w domu w celu opieki nad dziećmi i nie będą mogli pracować w niepełnym wymiarze godzin, 60% kosztów wynagrodzenia zostanie pokryte z planu opieki nad dzieckiem.

Szczegóły planów zostaną ogłoszone w odpowiednich rozporządzeniach.


zdjęcia: PIO


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading