Nowe połączenia z Cyprem?

Od ubiegłego tygodnia Ryanair szokuje – otworzył kilkanaście nowych połączeń z Polski do Izraela – pisaliśmy o tym tutaj. Zapowiada także, że w najbliższych tygodniach będzie ponownie zwoływał konferencje prasowe (w Gdańsku, Warszawie, Katowicach i Wrocławiu) i informował o kolejnych nowych kierunkach. Na ostatniej w Krakowie ogłosił aż 14. nowych tras! Planuje także otworzyć nowe bazy. Z przecieków wiemy, że planowane one są w Poznaniu, Rzeszowie i Katowicach. Wstępnie mówiono także o Łodzi, ale lotnisko nie chciało partycypować w kosztach reklamy i przewoźnik się wycofał. Wiemy na pewno, że Ryanair otrzyma w tym roku kilkanaście nowych samolotów i coś z nimi będzie musiał zrobić. Z cypryjskich mediów wiemy natomiast, że przewoźnik wyrzucił z letniego rozkładu lotów linię Pafos – Ateny ale zapowiada otwarcie kilku nowych tras począwszy od sezonu zimowego.

Bądźmy szczerzy, kolejne połączenia Polski i Cypru mogą być planowane. Dotychczas mamy jedno, sezonowe zresztą, połączenie z Krakowem. Wiemy, że obłożenie lotów jest spore, więc Ryanair nie dokłada do tej linii.

Czego możemy się spodziewać? Walki z WizzAir’em o Cypr. Być może, a jest to bardzo prawdopodobne, w zimowej siatce połączeń pojawią się takie kierunki jak:

  • Pafos ⇌ Warszawa Modlin
  • Pafos ⇌ Katowice
  • Pafos ⇌ Gdańsk
  • Pafos ⇌ Poznań
  • Pafos ⇌ Kraków
  • Pafos ⇌ Wrocław
  • Pafos ⇌ Berlin

Na pewno nie będzie nowego połączenia Pafos ⇌ Warszawa Okęcie, gdyż ostatnie posunięcia właściciela lotniska spowodowały znaczne podniesienie opłat lotniskowych, które spowodowały uprzywilejowaną pozycję PLL LOT.

W systemie rezerwacyjnym narodowego przewoźnika także pojawiły się nowe możliwości. Jak już pisaliśmy tutaj można już kupić bilety z przesiadką na Okęciu z Larnaki do Zielonej Góry. Już wkrótce będzie można kupić także te do Olsztyna, ale te drugie połączenie będzie realizowane tylko latem.

Trzymamy kciuki i wierzymy, że już wkrótce będziemy mogli latać z Cypru do innych polskich miast.

Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!