fbpx

Nowe ośrodki dla nieletnich uchodźców

Okazuje się, że jak się tylko chce można wszystko.

Tak szybkiej reakcji na protest nikt się nie spodziewał.  Grupa nieletnich uchodźcòw rozbiła obòz w centrum Nikozji w pobliżu jednego z kościołów, a ruch ten miał na celu zwrócenie uwagi na warunki panujące w ośrodku dla uchodźcòw w Pournara.  Młodzież, ktòra wzięła udział w proteście, to nieletni pozostający na wyspie bez opiekunòw.

Do wspomnianego ośrodka udał się sam Prezydent Nikos Anastasiades i jak się można domyślać, zgodził się ze zdaniem małoletnich. Warunki ponure bez żadnych perspektyw dla młodych ludzi, ale przede wszystkim miejsce jest przeludnione.


Do spotkania Prezydenta Cypru z mieszkańcami Pourmara doszło 14 marca 2022 roku


Reakcja Rządu była błyskawiczna.

Pięćdziesięciu nieletnich bez opieki zostało przeniesionych  z ośrodka dla migrantów w Pournara do kompleksu mieszkalnego w Pervolia (Larnaka), a kolejnych 100. ma dotrzeć do Pafos w ciągu najbliższych kilku dni.

Wiceminister Opieki Społecznej, Anastasia Anthousi, poinformowała że kompleksy będą działać jako kontrolowana struktura zamknięta, nadzorowana prywatnie przez pracowników socjalnych i urząd opieki społecznej.

W zamkniętej strukturze znajdzie się również centrum nauczania, które będzie zapewniać lekcje języka greckiego i inne programy edukacyjne dla nieletnich.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!