fbpx

Nowe ograniczenia czy poluzowanie obostrzeń?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Sytuacja stabilizuje się i spodziewane jest zmniejszenie liczby zachorowań – szacuje członek Naukowego Komitetu Doradczego, profesor mikrobiologii i wirusologii molekularnej Akademii Medycznej Uniwersytetu w Nikozji dr Petros Karagiannis

W swoich wypowiedziach dla KYPE dr Karagiannis stwierdził, że sytuacja stabilizuje się, jeśli weźmie się pod uwagę wczorajsze liczby. Spodziewamy się, kontynuował, że nastąpi redukcja zakażeń, jak to miało miejsce w przypadku Limassol, gdzie restrykcyjne środki obowiązywały przez dwa tygodnie. Pod koniec dwóch tygodni widzieliśmy słaby spadek, ale w trzecim i czwartym tygodniu był bardziej spektakularny.

Zapytany, czy będą dodatkowe środki na święta Bożego Narodzenia, dr Karagiannis powiedział, że wszelkie decyzje dotyczące świąt Bożego Narodzenia będą podejmowane w ostatniej chwili.

Patrząc na nasz obraz epidemiologiczny w obecnym stanie, nie sądzę, aby zostały podjęte dodatkowe środki, ponieważ nasza liczby nie rosną. 
Jeśli w najbliższych dniach nastąpi spadek zachorowań być może będą miały miejsce jakieś drobne relaksacje w okresie świątecznym – dodał.

Na pytanie, czy Cypr jest gotowy na szczepienia, dr Karagiannis odpowiedział twierdząco. Zwrócił jednak uwagę, że nawet jeśli zaczną się szczepienia, to już następnego dnia nie wrócimy do normalności. Zaszczepiona osoba potrzebuje około miesiąca na wytworzenie przeciwciał. Powiedział, że szczepienie zajmie około sześciu miesięcy. 

Równocześnie ze szczepieniem powinniśmy stosować znane nam środki bezpieczeństwa aż osiągniemy pożądany wynik 65% odporności w populacji ogólnej – podsumował.

Istnieje więc szansa, że najbliższe lato spędzimy na plaży bez maseczek.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!