Nowe kamery już na mapach

W „WAZE” są już oznaczone, ale zaczną robić zdjęcia od poniedziałku 5. lutego 2024 roku

Wielokrotnie powtarza się na forach pytanie jak uniknąć fotoradarów na Cyprze. Odpowiedź na nie jest tak prosta, że aż absurdalna: nie łamać przepisów.

W Polsce popularne jest używanie aplikacji typu „Janosik”, jednocześnie jej używanie jednak jest w Polsce karane. Na szczęście na Cyprze nie ma tego problemu, co ciekawe przedstawiciele rządu wręcz zalecają korzystanie z tego typu aplikacji.

Na wyspie, wśród Cypryjczyków, popularny jest Waze – korzysta z niego naprawdę wiele osób dzięki czemu jest on praktycznie w 100% aktualny (znajdziecie go w sklepach z aplikacjami tutaj) i co ważne jest on w 100% bezpłatny i dodatkowo także po polsku.

W połowie grudnia ubiegłego roku oznaczono montowane właśnie nowe fotoradary na skrzyżowaniach – jak informuje policja, od 5 lutego przestaną działać w wersji testowej i zaczną „wystawiać” mandaty.

W Limassol na skrzyżowaniu alei 28 October Avenue i Iacovou Tompazi Street. zostaną uruchomione dwa urządzenia, kolejne dwa przy dawnym hotelu Arsinoe na Amathountos Avenue. Do sieci włączone zostaną także urządzenia na skrzyżowaniu Amathountos Avenue and Ariadne Street (przy piekarni Sigma koło Metro).

Dwa urządzenie zostaną włączone także w Larnace na odcinku drogi Kitiou – Mazotos.

Przypominamy, że po drogach wciąż kursują białe furgonetki – one także robią zdjęcia.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!