Nowe cypryjskie atrakcje na liście UNESCO?

Cypr chce wpisać dwa nowe miejsca na wyspie na Listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Pissouri i Kouklia podjęły starania o dodanie obszaru pomiędzy obiema społecznościami, obejmującego przylądek Aspro i Petra tou Romiou (Skałę Afrodyty), na Listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Informację tę ogłosiła komisarz ds. środowiska Antonia Theodosiou podczas wydarzenia z okazji Europejskiego Dnia Natura 2000.

Komisarz nawiązała do propozycji Rady Wspólnoty Pissouri, aby promować międzynarodowe uznanie tego obszaru ze względu na jego ważny rezerwat kultury, środowiska naturalnego i „imponującą geomorfologię”.

Niezrównane piękno krajobrazu Przylądka Aspro”, jego różnorodność biologiczna, historia i związana z nim mitologia, stwierdziła, były ważnymi elementami promującymi wpisanie go jako pomnika dziedzictwa naturalnego i kulturowego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
Celem powinna być całkowita integracja obszaru w ramach obu społeczności, a jednocześnie jego powiązanie z Palepafos i mitem o narodzinach Bogini Afrodyty.

Dodała, że ​​propozycja ta zwiększa szanse powodzenia włączenia większego obszaru Przylądka Aspro – Petra tou Romiou na listę pomnika dziedzictwa naturalnego i kulturowego UNESCO, czyniąc go tym samym drugim zabytkiem dziedzictwa kulturowego mieszanej kategorii na Cyprze, po Kopalniach Mathiatis, które od 2002 roku wpisano na listę zabytków kandydujących UNESCO do kategorii Krajobraz Naturalny i Kulturowy.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading