Nowe autobusy w Paralimni

Autobusy firmy Irizar zadebiutowały na Cyprze – 31 fabrycznie nowych pojazdów będzie obsługiwać komunikację w Protaras, Paralimni i Agia Napie

Dotychczas obsługująca komunikację publiczną w dystrykcie Famagusta firma OSEA podpisała nową umowę – przez kolejne 10 lat będzie obsługiwać tamtejszych pasażerów. OSEA zakupiła w związku z tym 31 nowych autobusów.


Pasażerów będzie wozić 20 autokarów Irizar i3 i 11 autokarów Irizar i4 o długości 12 metrów, z jednymi szerokimi drzwiami centralnymi.


Pojazdy są wyposażone w platformę dla osób niepełnosprawnych i mają 51 miejsc siedzących, strefę dla wózków inwalidzkich i 2 miejsca dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Autokary są oczywiście klimatyzowane.

Autokary wyposażone są w pasy bezpieczeństwa z regulacją lędźwiową na wszystkich siedzeniach, które poprawiają bezpieczeństwo pasażerów oraz zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS), ochronę pieszych i rowerzystów, a także kamery rejestrujące zarówno wnętrze jak i obszar zewnętrzny pojazdów.

Co ciekawe, w nowych pojazdach zainstalowano specjalne uchwyty dla rowerów umożliwiające ich przewóz. Wszystkie autobusy mają także zamontowany system informacji pasażerskiej oraz porty USB do ładowania telefonów.

Czekamy teraz na informacje o nowych pojazdach w Limassol, Pafos oraz Larnace – te które jeżdżą po tych miastach dawno skończyły już 10. lat.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading