Nowe autobusy płyną do Limassol

Już dawno powinny być na drogach, dostawca miał jednak opóźnienie.

177 nowych autobusów powinno wyjechać na ulice Limassol do końca stycznia. Niestety, w związku z opóźnieniami związanymi z dostawami do fabryk, autobusy dopiero wypłynęły z chińskiej fabryki i pojawią się na ulicach dopiero w lutym.

Okrętem flagowym nowej floty będzie 35 autobusów elektrycznych, dzięki którym Limassol stanie się jednym z najbardziej zelektryfikowanych miast w stosunku do autobusów miejskich.

150 nowych autobusów płynie na Cypr z Chin, a pozostałe 27 z Europy.

Autobusy pojawią się w Limassol pod koniec stycznia, a po przeglądzie i wszystkich niezbędnych przygotowaniach ze strony EMEL, wyjadą na ulice miasta, by służyć mieszkańcom.

To ogromna inwestycja warta 26 milionów euro. Jej celem jest radykalna zmiana transportu publicznego w Limassol, jego znaczna modernizacja. 

Nowe autobusy elektryczne mają 6 metrów długości i może przewozić do 24 pasażerów. Będą one kursować po trasach w miejskim centrum miasta i pokonywać trasy o łącznej długości 2 mln km rocznie, przy zerowym zanieczyszczeniu i hałasie. EMEL chce aby były ładowane dzięki panelom fotowoltaicznym.

Oprócz unowocześnienia taboru EMEL wkrótce rozpocznie przebudowę trzech dworców dla pasażerów z nowoczesnymi udogodnieniami, z uwzględnieniem usprawnienia obsługi i wypoczynku kierowców autobusów. 

Na ostatnim posiedzeniu w 2022 r. Rada Miejska Limassol zatwierdziła pakiet środków mających na celu złagodzenie problemu komunikacyjnego miasta. Wśród środków jest budowa pasów dla autobusów na ulicy Anexartisias oraz na trasie wzdłuż plaży, a także utworzenie obszaru o małym natężeniu ruchu w centrum miasta.

Ministerstwo Transportu promuje utworzenie trzech nowych stref park&ride. Będą one obsługiwać także pasażerów z innych miast, ponieważ będą blisko autostrady, a konkretnie w Polemidii, Agios Tychonas oraz na ulicy Epaminondas.

SeoHost.pl

Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!